YAYIN AKIŞI

[10]

Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun?

Angelie Jolie kadar dolgun ve göz alıcı dudaklara sahip olmayı kim istemez. Makyajsızken dahi alımlı görünmeyi sağlayan bu dudak yapısı neredeyse tüm kadınların hayali...
Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun?
Ancak tıpkı göz renklerimiz gibi dudak yapılarımız da birbirinden farklı ve tek tip bir güzellik kavramı da yok. Neyse ki doğru ürünlerle istediğimiz görünümü elde etmek artık çok kolay. Gelin, dudak yapınıza hangi rujun daha uygun olduğuna ve uygulama tekniklerine yakından bakalım...

İnce Dudaklarınız Varsa
Size ilk tavsiyemiz mat rujlardan uzak durmanız yönünde olacaktır. Çünkü bu tür rujlar dudağı tamamen sarar ve inceliğini daha çok ön plana çıkarır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus da renk seçiminiz. Koyu renk rujlar dudakları olduğundan daha ince gösterir.
Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun?
Bunun yerine içinde ışıltısı olan ve daha yumuşak tonlarda rujlar seçmelisiniz. Bu tür rujlarla aranız pek iyi değilse, dudak nemlendiricisi ve dudak kalemi ikilisi de sizin için bir alternatif olabilir. Önce tüm dudağınızı kalemle renklendirebilir ardından sabitlemek ve biraz da nem vermek için nemlendirici ile üstünden geçebilirsiniz...

Ürün Önerisi : Models Own Lix Lip Gloss Ruj

Kalın Dudaklarınız Varsa
Zaten kendiliğinden dikkat çekici olan bu dudak yapısı için parlatıcılardan ve içinde parlaklık olan ışıltılı rujlardan uzak durmanızı öneriyoruz. Mat ve koyu renkli rujlar tam size göre! Örneğin son baharın ruhuna uygun mat ve bordo renkli bir ruju sezon alışverişi listenize ekleyebilirsiniz.
Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun?
Sizin için de bir de küçük ip ucumuz var. Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınıza çok ince bir kat fondöten uygularsanız dudak kıvrımlarınız belirginleşir ve rujunuz çok daha net bir görünüme kavuşur.

Rujunuzu uygulardan süreye ortadan başlayarak kenarlara doğru yayarsanız çok daha dengeli bir görünüm elde edeceğinizi de hatırlatmak isteriz. :)

Ürün Önerisi : Dior Rouge Dior Mat 964 Ruj

Üstü İnce Altı Kalın Diyorsanız
Bu durumda makyaj çantanızda ruja ek olarak bir de dudak kalemi bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kalemi daha ince olan üst dudağınıza asıl çerçevesinin dışına çıkarak biraz daha geniş uygulayabilirsiniz. 
Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun?
Alt dudağınızda ise kalem kullanmayın ve sadece rujunuzu uygulayın. Dudaklarınızda daha dengeli bir görünüm elde etmek işte bu kadar kolay :)

Ürün Önerisi : Lancome Dudak Kalemi
Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun? Dudak Yapınıza Hangi Ruj Daha Uygun? Reviewed by Modarops on Kasım 10, 2018 Rating: 5