YAYIN AKIŞI

[10]

Makyaj Çantanızdaki Görünmez Tehlikeler

Makyaj malzemelerinizde oluşan bakteriler tahmin ettiğinizden çok daha tehlikeli olabilir...
Makyaj Çantanızdaki Görünmez Tehlikeler
Cildinizde enfeksiyona, sivilcelere, kızarıklıklara ve hatta lekelere bile yol açabilir. Peki bakterisiz bir makyaj çantası için ne yapmalı?

Tüp Ürünleri Tercih Edin
Makyaj malzemelerinizi satın alırken seçtiğiniz ürünün markası, tenininize renk tonunun uyması kadar önemli olan bir şey daha var! Elinizle sürebildiğiniz değil içinde kendi süngeri, ucu olan tüpleri tercih edin. Bir kap içinde olan ürünlere her defa elinizi soktuğunuzda bakteriler çoğalır.

Plastik Saydam Makyaj Çantaları Seçin
Baskılı ve rengarenk naylon çantaları bir çoğumuz severek kullanıyoruz fakat bakterisiz bir makyaj çantası için ne yazık ki naylon çantalarımıza veda edip saydam plastik çantaları kullanmamız gerekiyor. Çünkü bakteriler nemli, karanlık, sıcak yerlerde beslenirler.

Makyaj Malzemelerinizi Temiz Tutun
Makyaj çantanızı ve fırçalarınızı ayda en az bir kez yıkayarak dezenfekte edin. Biraz zeytinyağı, antibakteriyel sabun veya ılık su ile karıştırarak kendi temizleyicinizi yapabilirsiniz. Fırçalarınızı iyice duruladıktan sonra bir gece kurumaya bırakın.

Son Kullanma Tarihlerinizi Kontrol Edin
Tüm makyaj malzemelerinin farklı ömrü var, satın alırken de ürünleri açtıktan sonrada o tarihlere uygun bir şekilde kullanmalısınız. Örneğin bir maskaranın yaklaşık 3 ay, bir likit fondötenin 12 ay ömrü vardır...

Kaynak : Buseterim.com.tr
Makyaj Çantanızdaki Görünmez Tehlikeler Makyaj Çantanızdaki Görünmez Tehlikeler Reviewed by Modarops on Mayıs 05, 2018 Rating: 5