YAYIN AKIŞI

[10]

Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank!

Şimdi spora başlamanın tam sırası! Yaz gelmeden, her yerde yapabileceğiniz farklı plank hareketlini sizler için derledik...
Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank!
Bu hareketlerde hem karın kaslarınız çalışacak hem de güç ve dengeyi bulacaksınız.

1 - Klasik plank
Düz bir zeminde şınav çekme pozisyonu alın. Ön kolunuz ve ayak parmaklarınızın uçları yere değmeli, bacaklarınız omuz genişliğinde açık olmalı.
Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank!
Kalçanızın yukarı ya da aşağı yer değiştirmediğinden emin olun. Bir süre bu pozisyonda kalın...

2 - Ellerin Üzerinde Plank
Dirsekler yerine eller üzerinde ve yine parmak uçları üzerinde durarak vücudun düz bir hat halinde olmasına dikkat edin.
Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank!
Kollarınızın omuzlarınızla aynı hizada olmasına dikkat edin. 1-2 dakika arası bu pozisyonda kalın. Eğer yeni başlıyorsanız 15 saniye boyunca durarak her gün artırın.

3 - Kol Ve Bacaklarınızı Çalıştırın
Ellerinizin üzerinde yine plank pozisyonu alın. Sol kolunuz ve sağ ayağınızı yukarı kaldırıp indirin. 5 tekrardan sonra diğer yöne geçin.

4 - Yan Plank
Klasik plank pozisyonundan göğsünüzle yavaşça sağa doğru dönerek yan plankpozisyonunu alın. Vücudunuzun düz ve dengede olmasını sağladıktan sonra bu şekilde kalın.
Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank!
Ardından başlangıç pozunuza dönerek aynı hareketi diğer tarafınız için de tekrarlayın. Kalçanızın çalıştığını hissediyor musunuz?

5 - Plank Jump
Straight arm plank pozisyonunda iken aynı anda bacaklarınızı yana açıp kapatın. Bu sırada kol, omurga ve kalça düzgünlüğünüzün bozulmadığından emin olun...
Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank! Yaza Hazırlık : Her Yerde Plank! Reviewed by Modarops on Nisan 17, 2018 Rating: 5