YAYIN AKIŞI

[10]

4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin

Gardırobunuzda çok fazla kıyafetiniz olduğu halde size de hiçbir şeyiniz yokmuş gibi geliyorsa ve kombininiz için aradığınız kıyafeti bulamıyorsanız; dolabınızı bir düzene sokmanın vakti gelmiş demektir...
4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin
Birbirinden pratik dolap içi düzenleme yöntemlerini derlediğimiz bu yazımız ile siz de dolabınız karşısında geçirdiğiniz vakti kendinize ayırabilirsiniz!

İşte 4 adımda dolabınızı kolayca düzenlemenizi sağlayacak ipuçları :)

Kıyaferlerinizi Mevsime Göre Dizin
Gardırobunuzda farklı mevsimlere ait kıyafetleri bir arada bulundurmanız, aradığınız şeyi bulmanızı zorlaştırır. Bu nedenle dolap düzenlemesi yaparken yeni bir mevsime geçişte mutlaka önceki mevsime ait parçaları kaldırıp yenilerini dizmelisiniz.
4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin
Havaların yavaş yavaş soğuyup ısındığı ilkbahar ve sonbahar aylarında ise dolabınızda mevsim geçişini atlatmanızı sağlayacak ince hırka, ceket gibi mevsimsel parçalara yer vermelisiniz...

Dolap Çekmecelerinden Tasarruf Sağlayın
Dolap içi düzenlemenin en etkili ekipmanı olan çekmeceleri daha etkili kullanarak yerden tasarruf sağlamanız mümkün! Çekmecelerinizde muhafaza edeceğiniz kıyafetleri üst üste dizmek yerine rengini ve desenini ayırt edebileceğiniz şekilde dikey olarak yerleştirirseniz, hem kıyafetlere kolayca ulaşabilir hem de çekmecelerinize daha fazla eşya sığdırabilirsiniz.
Çorap, iç çamaşırı ve benzeri parçalar için de sıkça kullandığımız çekmeceleri daha kullanışlı hale getirmek için düzenleyici aparatlardan yararlanabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi Kategorilere Ayırın
Kıyafetlerinizi gardırobunuza dizmeden önce belli başlı kategorilere ayırmak işinizi kolaylaştıracaktır. Üstler, atlar, çoraplar, iç çamaşırları gibi gruplara ayırdığınız kıyafetlerinizi, daha sonra kendi içlerinde askılı, kısa kollu, pantolon, etek şeklinde bölerek dolabınızın belirlediğiniz katlarına yerleştirebilirsiniz.
4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin
Gömlek, hırka, elbise ve benzeri asılacak kıyafetleri ise yine kendi içlerinde gruplandırıp uzunluğuna ya da kalınlığına göre dolabınıza dizebilirsiniz...

Aksesuarlarınız İçin Kutular Hazırlayın
Çoğu zaman nereye koyacağımızı bilemeyip her gün başka bir yerde muhafaza ettiğimiz aksesuarlarımız, dolabımızdaki dağınıklığın en büyük sorumlularındandır.
4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin
Eğer sizin de gardırobunuzdaki çekmecelerinizde yer kalmadıysa; kemer, fular, atkı, bere gibi küçük parçalar için organize edici aparatlar ile içini kategorilere ayırdığınız kapaklı kutuları tercih edebilirsiniz. Dolap düzenlemede en büyük yardımcınız olacak bu kutuları çoraplarınız ve iç çamaşırlarınız için de kullanabilirsiniz...
4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin 4 Adımda Gardırobunuzu Düzenleyin Reviewed by Modarops on Mart 05, 2018 Rating: 5