YAYIN AKIŞI

[10]

Rengarenk 9 Mutfak Fikri

Renkli mutfak denildiğinde aklınıza karışık, eski moda renklerle süslenmiş demode bir mutfak geliyorsa Homify'ın sizler için derlediği birbirinden şık ve modern renkli mutfak tasarımlarının fikrinizi değiştireceğine eminiz...
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Sıkıcı tasarımları unutun, artık renkli mutfaklar revaçta!

Uluslararası Dekorasyon Ve Mimari Sitesi Homify.com.tr Tarafından Hazırlanmıştır

1 - Modern Ölçülü Ve Pırıl Pırıl
Dediğimiz gibi, renkli mutfak deyince aklınıza hemen yorucu, karmaşık ve renklerin bir araya girdiği eski moda bir mutfak gelmesin.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Bazen ağırbaşlı renklerle de mutfağınıza eşsiz bir modernlik ve sıra dışı bir karakter kazandırabilirsiniz.

2 - Kırmızı Buzdolabı
Parlak kırmızının tutkulu görünümü vintage dokulu bir krem renginin sanatsal estetiğiyle ve dengeleyici gri tezgahlarla birleştiğinde ortaya karşı konulmayacak bir manzara çıkıyor şüphesiz.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Mutfağınızı renklendirmek istiyorsanız ama bunun için mutfağı baştan aşağı yenilemek gözünüzde büyüyorsa, mutfağınıza renk katmanın harika bir yolu yeni nesil vintage tarzı renkli beyaz eşyalar!

3 - Turuncu Enerji
Turuncu, mutfaklarda en çok kullanılan renklerden biri olarak öne çıkıyor. Turuncunun enerjisi ve iyileştirici gücü sayesinde mutfak tasarımınıza doğru bir şekilde uygulandığında yaşam alanının atmosferi karşı konulamaz bir canlandırıcılıkla doluyor.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Ancak mutfağınızı turuncu renkle canlandırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir şey var. Turuncu en etkili ve kuvvetli sıcak renklerden biri olduğu için oldukça ölçülü kullanmanız gerekiyor. Aksi halde aşırıya kaçan turuncu, mutfağınızı yorucu bir yaşam alanına dönüştürebilir.

4 - Çocuk Ruhlular İçin : Pembe
Çocuk gibi neşe dolu bir insansanız pembenin en sevdiğiniz renklerden biri olduğuna da eminiz. Ancak pembe mutfaklar için fazla iddialı bir renk diye düşünüyor olmanız da normal.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Ancak bu örnekteki gibi gri tonlarıyla harmanlanan ve tüm mutfağı kaplamayan pembe dokunuşlarla harika bir ortam ortaya çıkarabilirsiniz.

5 - Renkli Duvarlar
Büyük değişimler ve masraflar yapmadan mutfağınızı renklendirmenin en kolay yollarından biri bu örnekte gördüğünüz gibi bir cephedeki duvarı canlı ve sevdiğiniz bir renge boyamaktır. 
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Yine mutfaklarda görmeye pek de alışık olmadığımız mor renk ise özellikle beyaz mutfaklarda harikalar yaratıyor.

6 - Uyumsuzluğun Estetiği
Uyumsuz renklerin bir arada kullanılması son zamanların en çok kullanılan dekorasyon trendlerinden biri.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Çağdaş tasarımlarda oldukça çarpıcı ve sıra dışı bir etki yaratan bu tür kontrastlar enerji açısından da oldukça yüksek yaşam alanları meydana getiriyor.

7 - Sarı Ve Siyahın Cazibesi
Modada cazibesiyle en çok ön plana çıkan renk kombinasyonlarından biri de sarı ve siyah. Sarı ve siyah doğada da bir araya geldiğinde benzersiz bir görünümle kendisine hayran bırakıyor.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Peki bu kadar büyüleyici ve çarpıcı bir renk kombinasyonunu neden mutfaklarda da kullanmayalım? 

8 - Gökkuşağı Güzelliğinde
Çok renkli tasarımlar yorucu olma ihtimali olan, çoğunlukla karmaşık bir görünüme neden olan ve dizayn edilirken özenle tasarlanması gereken tasarımlardır.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Ancak doğru şekilde kullanıldığından birden fazla rengin büyüsü evinize gökkuşağı güzelliğini ve huzurunu getirir.

9 - Akdeniz Stili Renklilik
Akdeniz stili bir canlılık ve renklilik arıyorsanız mavi ve yeşil tonlarından vazgeçmemenizi tavsiye ediyoruz.
Rengarenk 9 Mutfak Fikri
Nostaljik ve vintage bir etki yaratacak olan bu tonlar örnekte olduğu gibi bir arada kullanıldığında da pozitif enerjisi yüksek ve sıcacık bir samimiyet yaratıyor mutfaklarda...
Rengarenk 9 Mutfak Fikri Rengarenk 9 Mutfak Fikri Reviewed by Modarops on Şubat 05, 2018 Rating: 5