YAYIN AKIŞI

[10]

Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı

İş yerlerinde, ofiste, hepimiz öne çıkmak istiyoruz. Ancak, doğru bir şekilde göze çarpmak gerektiğini de unutmayalım. Kendinizi daha güzel hissetmeniz için cildinize iyi gelecek yöntemleri ve makyaj önerilerini merak ediyorsanız okumaya devam edin...
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı
İlk izlenimler genellikle en kalıcı olanlardır, bu yüzden makyajınıza özenmelisiniz. Makyajınız sizi yansıtsın. Ofis için motivasyonu yüksek ve güçlü olduğunuzu göstermeniz için  size uygun olan ve kendinizi yansıtabileceğiniz birkaç makyaj hilesini derledik.

DENGELİ GÖRÜNÜN
Bu, elde etmeye çalıştığımız zahmetsiz fakat tamamlanmış bir görünüm. Çok basit. Dengeleme, yapmanız gereken tek şey. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Sadece yüzünüzün bir alanına odaklanarak tabi ki! Eğer dudaklarınızda kırmızı tonlarını kullanmayı seviyorsanız, gözlerinize çok fazla ürün uygulamayın.
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı
Yanaklara ve dudaklarınıza odaklandığınız bu görünümle hem daha dengeli hem de daha modern ve kaliteli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Highlighter son dönemde çoğu kadının vazgeçilmezi oldu. Makyajınıza mütevazi bir hava katmak istiyorsanız rimel, aydınlatıcı ve en sevdiğiniz ruj üçlüsünü kullanarak başlayabilirsiniz.

Ofise uygun makyaj yapmanın ilk kuralı dengeli ve sade bir görünüm yakalamak, bunu unutmayın!

SMOKY-EYE'I UNUTMAYIN
Gece hayatında kullanmaya alışık olduğumuz “smoky eye” makyajını ofise taşımanız çok kolay! Birkaç küçük değişiklikle tamamen doğal ve gündelik hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Kahverengi tonlarını kullanarak tabii ki. Dudaklarınıza koyu renk yerine “nude” tonlar da eklerseniz, sizden doğalı ve güzeli yok!
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı
Kontür yapamıyorum! diye endişelenmeyin, elmacık kemiklerinizi vurgulamanız yeterli olacak.
Kahve tonlarıyla elde ettiğiniz görünümü geceye taşımak isterseniz, far paletinin koyu tonlarını kullanarak makyajınızı akşama uyarlayabilirsiniz.

DUDAKLARINI KIŞA UYARLA
Havanın çabuk kararmasından mı, yoksa soğukluğundan mı kaynaklı bilmiyoruz ama koyu rujun en çok tercih edildiği ayların kış ayları olduğu dikkatimizi çekiyor. İşe geç kalacağınızı anladığınızda hazırlığınızı hızlandıracak çok kolay bir formülümüz var! Rimel ve koyu ruj! Bu, çok fazla gibi gelse de oldukça doğal görünen güçlü bir görünüm.
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı
Vurucu darbeniz dudaklarınız olsun. Estée Lauder’ın koyu tonlu rujları bu görünüm için çok uygun.

Göz farı uygulamadan önce göz kapaklarınıza ve gözlerinizin köşelerine daima bir kapatıcı ekleyin. Bu, uygulamanın daha kolay ve daha uzun süre dayanmasını sağlarken, gözlerinizi de temel olarak aydınlatır.

Kapatıcınızdan sonra gözlerinizi ortaya çıkarmak için rimel kullanmayı sakın unutmayın!

PIRIL PIRIL OLUN
Açık pembe her zaman iyi fikirdir. Yüzünüzün hangi bölümüne kullanırsanız bütünlük sağlamanızı kolaylaştırır ve abartıdan uzak olmanızı sağlar. Naif bir görünüm elde etmek için pembe tonlarına ağırlık verebilirsiniz.
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı
Bu görünümde yumuşak, hafif bir hava elde etmek için pembenin birkaç farklı renk tonunu kullanabilirsiniz. Pembe renk, özellikle göz kapakları için mükemmel bir alan.

Pembe tonlarındaki allıkları herkes yüz şekline bağlı olarak farklı şekillerde uygulamalı. Örneğin, yuvarlak bir yüzünüz varsa, yanaklarınıza hafif bir dokunuş ekleyin.

Ve görünümü tamamlamak için parmağınızla dudaklarınızı biraz renklendirin. İş gününe hazırsınız tebrikler...

Kaynak : MAG-Morhipo
Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 4 Adımda Ofis Makyajı Reviewed by Modarops on Ocak 07, 2018 Rating: 5