YAYIN AKIŞI

[10]

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Aynaya her baktığınızda “Göz altı morluklarına ne iyi gelir veya bunlardan nasıl kurtulabilirim?” diye düşünmeniz o kadar doğal ki! Günümüzde pek çok insanın yaşadığı problemlerden bir tanesi olan göz altı morlukları, hem solgun hem de sağlıksız görünmenize sebep olacaktır...
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları
Biz de sizlere yardımcı olmak adına, bu problemi ortadan kaldırarak aynaya her baktığınızda cildinizi genç ve güzel görmenizi sağlayacak olan önerileri bu yazımızda sizler için derledik!

İşte göz altı morluklarından kurtulmanızı mümkün kılacak etkili yöntemler

Dengeli Bir Şekilde Beslenmelisiniz
Dengeli beslenmek sağlıklı bir vücudun ilk şartı olduğu gibi, göz altı morluklarından kurtulmakta da son derece önemlidir. Vücutta birikmiş toksinlerden oluşan morluklar, sağlıklı veya düzenli beslenmediğinizin göstergesidir.
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları
Ayrıca öğünleri saatinde ve sağlıklı yiyecekler ile yapmak, kahve ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak da göz çevresi bakımına fayda sağlamaktadır!

Doğal Maskeleri Kullanmalısınız
Sebzeler veya çay posaları ile hazırlayacağınız çeşitli pek çok maske, göz altı morluklarının azalmalarına ve hatta zamanla tamamen kaybolmalarına olanak sağlayacaktır.
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları
Özellikle salatalık veya patatesin suyunu sıkarak ya da dilimleyerek gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika arası tutmanız hem gözlerinizi dinlendirecek, hem de göz altı torbalarına ve morluklara iyi gelecektir. Ayrıca buz ile soğuk kompres yaparak göz altınızı rahatlatabilir, çay posasına değdirdiğiniz pamuğu gözlerinize koyarak morluklarınızı günden güne azaltabilirsiniz!

Sağlıklı Uyku Almalısınız
Göz altı morlukları neden olur?” gibi bir sorunuz var ise; bunun sebeplerinden bir tanesi de sağlıklı uyku uyumamanızdır.
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları
Günde 7-8 saat sağlıklı bir şekilde uyumanız, göz altı halkalarının oluşmalarını engelleyecek ve kendinizi hem dinç hissetmenize hem de aynaya her baktığınızda sağlıklı görmenize olanak sağlayacaktır. Her zaman aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmanız emin olun ki sadece göz altı morluklarına iyi gelmekle kalmayacak, vücudunuza daha pek çok yönden olumlu etki yapacaktır...

Kaynak : BOYNER - TALKS
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları Reviewed by Modarops on Ocak 20, 2018 Rating: 5