YAYIN AKIŞI

[10]

Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri

Stresli iş hayatı, koşturmalı şehir hayatı, zaman zaman zorlayıcı olabilen aile hayatı derken eve geldiğimizde tüm yorgunluğumuzu geride bırakıp dinlenmek, iyi vakit geçirmek isteriz. Stres yönetimi için uygulayabileceğimiz pek çok strateji var...
Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri
Stresle baş ederken kocaman bir kase dondurma yemekten daha etkili olacak 4 önerimize göz atın.

1- Arındırma Ve Rahatlama
Eğer sade ve rafine bir hayat tarzına geçiş yapmak isteyenlerdenseniz, bu bölümdeki önerilerimiz tam size göre. Kurallar basit; hasarlı olan mobilyaları tamir ettirin.
Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri
Aksesuar sayısını azaltın. Kullanmadığınız eşya ve kıyafetlerinizi paketleyip gönderin. Daha az eşyayla da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

2 - Bol Bol Resim Yapın
Uzmanlar serbest stilde resim yapmanın stresli anlarınızda iyi geleceğini söylüyor. Peki bu stres azalıcı aktiviteyi biraz daha abartmak, evde ayıracağınız bir duvarı boyamak fikri kulağa nasıl geliyor?
Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri
Evet böylece evde kendi imzanızı taşıyan bir sanat eseri olacak.  Hem de zaman geçtikçe stres kaynaklarının sizin için eskisi kadar korkutucu olmadığını fark etmenizi sağlayacak. Sanat eserinizin üzerine eklemeler yapıp, sizin için önemli olan anları simgeleyen çizimler ekleyin.

3 - Egzersiz Alanı Oluşturmak
Egzersiz yapmanın stresi seviyesini azalttığını hepimiz biliyoruz. Egzersiz yapmamak için ürettiğiniz zamansızlık bahanelerine son verin.
Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri
Evde küçük bir alanı egzersiz yapmak için ayırın. Mat, birkaç ağırlık, lastik gibi basit yardımcılarla düzenli spor yapabilirsiniz. Spor yapmak için kalabalık spor salonlarına gitmeye ihtiyacınız yok.

4 - Size İyi Gelen Kişilerle Vakit Geçirin
Evde değişiklikler yaptınız. Sıra geldi sevdiklerinizle evde vakit geçirmeye. Evde vakit geçirdiğiniz kişiler, ağırladığınız misafirler de en az diğer değişiklikler kadar önemli.
Size iyi gelmeyen kişileri evinizden uzak tutun. Evde güzel anılar biriktirmek, eviniz ve sizin aranızdaki ilişkiyi kuvvetlendirmek için kesinlikle önemli...
Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri Evde Stres Seviyenizi Azaltacak 4 Öneri Reviewed by Modarops on Ocak 18, 2018 Rating: 5