YAYIN AKIŞI

[10]

Daha İnce Görünmenin Sırları

Her gün öğrendiğimiz yeni bir diyet, uyguladığımız başka bir egzersiz ile fazla kilolarımızdan kurtulmaya çalışıyor; çoğu zaman başarıya ulaşamadan bırakıyoruz. Tüm bu çabalar kıyafetlerimiz içinde daha güzel görünebilmek için…
Daha İnce Görünmenin Sırları
Oysa izleyeceğimiz önemli ipuçları ile vücudumuzu kıyafetlerimize uydurmak yerine kıyafetlerimizi bedenimize göre seçerek daha ince görünebiliriz! Siz de kendinize daha zayıf görünmeyi sağlayacak ilhamlar arıyorsanız doğru yerdesiniz!

İşte daha ince görünmenizi sağlayacak ipuçları!,

Koyu Renkleri Tercih Edin
Siyahın daha ince görünmek için seçilecek en doğru renk olduğunu hepimiz kabul ediyoruz ancak bu başka renklere şans vermeyeceğimiz anlamına da gelmiyor.
Daha İnce Görünmenin Sırları
Örneğin lacivert, yeşil, mor gibi soğuk renkler ve toprak tonlarının hakim olduğu tek renkli parçalar; olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Fosforlu, simli ve parlak renkler ise yansıtıcı özelliğinden dolayı daha hacimli bir görüntü vereceğinden kıyafet seçimlerinizde uzak durmanız gereken renklerdendir.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar Giyin
Ne kadar konforsuz da olsa yüksek topuklu ayakkabılar daha zayıf görünmek için tercih edeceğiniz en önemli parçalardan… Stiletto gibi platformsuz topuklu ayakkabılar, yüksek topuklu botlar ve çorap çizmeler bacak boyunuzu uzatıp duruşunuzu dikleştirerek olduğunuzdan daha uzun görünmenize de imkan verecektir.
Daha İnce Görünmenin Sırları
Topuklu ayakkabı seçerken sivri burunlu ayakkabılar ve bilek hizasını geçen botlar tercih ederseniz bacaklarınızın daha ince görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Yatak Çizgilerden Uzak Durun
Zayıf görünmek konusunda genel kabul görmüş bir diğer ipucu da yatay çizgiler yerine dikey çizgiler tercih etmek…
Daha İnce Görünmenin Sırları
Kombinlerinizde kullanacağınız parça ne olursa olsun üzerindeki çizgilerin dikey olmasına dikkat etmelisiniz. Yatay çizgilerin yanı sıra özellikle çoraplarda kullanılan baklava dilimi desenleri de bacaklarınızı daha kalın göstereceği için dolabınızda bulundurmamanız gereken parçalardan.

Yüksek Belli Kıyafetler Seçin
Son zamanlarda pantolon ve etek modasına yerleşmiş olan yüksek bel trendinin kadınlar tarafından bu kadar kolay kabul edilmesi tabi ki tesadüf değil! Hem bacak boyunuzu uzatacak hem de daha ince görünmenizi sağlayacak en kolay çözüm; skinny ve mom jeanlerinizi kombinlerinizden eksik etmemek.
Daha İnce Görünmenin Sırları
Yüksek bel kalem etekler de, etekten vazgeçmeyecekler için zayıf görünmenin bir diğer alternatifi. Bu noktada uzak durmanız gereken parçalar ise pileli pantolon, şort ve etekler.

İnce Bölgelerinizi Vurgulayın
Vücudunuzun en ince noktalarından bel, boyun ve bileklerinizi daha ince görünmek için değerlendirebilirsiniz. Bol tuniklerle deneyeceğiniz kalın kemerler sayesinde belinizi incelterek vücudunuzun kıvrımlarını ortaya çıkarabilir, el ve ayaklarınızda kullanacağınız aksesuarlar ile bileklerinizin inceliğini vurgulayabilir ve boynunuzu süsleyecek tasma, kolye gibi takılarla dikkati bu bölgeye çekebilirsiniz.
Daha İnce Görünmenin Sırları
Eğer dar bir elbise giyecekseniz en etkili hileniz olan korsenizi kullanmayı ihmal etmeyin...
Daha İnce Görünmenin Sırları Daha İnce Görünmenin Sırları Reviewed by Modarops on Ocak 17, 2018 Rating: 5