YAYIN AKIŞI

[10]

Bronzer Nasıl Uygulanır?

Eminiz ki kontür allık bronzer üçlüsü kimi zaman sizin de kafanızı karıştırıyordur. Hangisini önce uygulamalı?Hangisini hangi bölgeye uygulamalı ve nasıl dağıtımalıyız?
Bronzer Nasıl Uygulanır?
Doğru Bronzer Rengi
Bronzer kullanmanın ana fikri aslında yüzü hafif güneşten yanmış gibi sağlıklı ve daha canlı göstermektir. Dolayısıyla Bronzer renginin içinde sıcaklık bulunan bir renk olması gerekiyor. Kontür renginin aksine bronzer biraz daha sıcak olmalıdır ve yüzee hafif yanmış efekti vermelidir...
Bronzer Nasıl Uygulanır?
Biliyorsunuz ki kontür renkleri boz ve içinde sıcaklık bulunmayan nötr renkler olmalıdır. Bronzer ise bunun tam tersi daha sıcak hatta turuncuya çalan tonlarda bile olabilir. Cildinize yakışan doğru bronzer rengini güneşte kaldığınızda nasıl kızarıyorsanız o tonlara bakarak bulabilirsiniz.

Eğer sadece bronzer uygulayacak ve kontür uygulamayacaksanız bronzer’ın yüzünüze yapışıp tabiri caiz ise çamur gibi durmaması için öncelikle yanaklarınızın gerisine transparan bir pudra uygulamalısınız. Bu uygulayacağınız bronzer rengini daha iyi dağıtmanıza ve karıştırmanıza yardımcı olacak. Böylece likit bir fondötenin üzerine direk yapışmayan bronzer ürününü daha rahat dağıtabilecek ve daha doğal bir sonuç elde etmiş olacaksınız.

Yapılan en büyük yanlışlardan biri de bronzer’ı sadece yanakların gerisine uygulayıp bırakmaktır. Oysaki güneşten yanmış efekti vermek istiyorsanız yüzünüzün yüksek noktalarına da uygulamalısınız. Yani şakaklarınızın kenarları  burnunuzun üstü ve çeneniz de güneşten yanmış olmalı. Dolayısıyla bu bölgelere de bronzer ürününü uygulamalısınız...
Bronzer Nasıl Uygulanır? Bronzer Nasıl Uygulanır? Reviewed by Modarops on Ocak 24, 2018 Rating: 5