YAYIN AKIŞI

[10]

3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini

Soğuk algınlığı ya da grip sırasında sağlığımız için gücünden yararlandığımız C vitamini cilt bakımı için de doğal bir kaynak...
3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini
Cilt bakım ürünlerinin süper kahraman içeriği C vitamininin yararlarını, ürünlerle birlikte araştırdık.

1 - Yararları Nedir?
C vitaminli ürünler çevre kirliliğinden oluşan ciltteki serbest radikallerle savaşır. Ciltteki kızarıklığı azaltır, cildi daha canlı ve sıkı gösterir.
3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini

C vitamini kollajen artırımını desteklediği için yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin de bir numaralı içeriğidir. Kahverengi ve güneş lekelerinin görünümünü azaltır.

2 - İhtiyacıma Göre Ürünü Nasıl Seçebilirim?
İhtiyacınıza göre C vitaminli bir ürün bulmak dikkatlice araştırmanızı gerektirir. Birçok farklı yapıda ürünler içinde yer alan bu vitaminin en çok bilinen hali  L-askorbik asittir.  L-askorbik asit, hakkında en çok bilimsel araştırma yapılan bir madde olduğu için ürünlerde en çok tercih edilen C vitamini asidi olarak dikkat çekiyor.
3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini
Bir diğer önemli nokta ise üründe yüzde kaçlık C vitamininin yer aldığını bilmeniz. Yüzde 3 ile 20 arası cildinize istediğiniz bakımı sağlayacaktır. 

3 - Ne Kadar Sıklıkla Kullanmalıyım?
Güneş ışınlarının zararlarından ve çevresel faktörlerden koruyan C vitaminli ürünleri sabah bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Ancak geceleri de kullanmamamız için herhangi bir neden yok.
3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini
Günlük beslenmenizde de C vitaminli gıdalara yer verin. Ne demişler güzellik içeriden başlar...

Kaynak : Buseterim.com.tr
3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini 3 Soruda Cilt Bakımında C Vitamini Reviewed by Modarops on Ocak 25, 2018 Rating: 5