YAYIN AKIŞI

[10]

2018 Oscar Adayları Açıklandı

Sinemanın önde gelen ödülleri Oscar'lar için adaylar belli oldu! Bu yıl 90. kez sahiplerini bulacak olan Akademi Ödülleri için kategorilerin adayları açıklandı. 
Bakalım eğlendirdiği kadar sınırlarımızı zorlayan filmlerin seyirciyle 
buluştuğu bu yılda kimler adaylık kazandı...
2018 Oscar Adayları Açıklandı
Adaylıkların açıklandığı töreni Tiffany Haddish ve Andy Serkis sunarken, adaylık kategorilerini tanıtan videolarda Priyanka Chopra, Rosario Dawson, Gal Gadot, Salma Hayek, Michelle Rodriguez, Zoe Saldana, Molly Shannon, Rebel Wilson ve Michelle Yeoh boy gösterdi.

Ödüller 4 Mart'ta gerçekleştirilecek görkemli törenle sahiplerini bulacak. Törenin sunuculuğunu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu da yıl sempatik komedyen Jimmy Kimmel üstlenecek...

En İyi Film Dalında Oscar Adayları
Uğur Böceği - Lady Bird
Get Out  - Kapan
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Suyun Sesi - Shape of Water
Dunkirk
The Post
Call Me By Your Name
En Karanlık Saat - The Darkest Hour
Phantom Thread

En İyi Yönetmen Dalında Oscar Adayları
Christopher Nolan - Dunkirk 
Guillermo del Toro, Suyun Sesi -The Shape of Water
Jordan Peele, Kapan - Get Out
Greta Gerwig, Uğur Böceği - Lady Bird
Paul Thomas Anderson - Phantom Thread

En İyi Original Senaryo Dalında Oscar Adayları
Uğur Böceği - Lady Bird
Three Billboards Outside Ebbing - Missouri
Molly's Game
Shape of Water - Suyun Sesi
The Big Sick
Kapan - Get Out

En İyi Uyarlama Senaryo Dalında Oscar Adayları
The Disaster Artist
Call Me by Your Name
Logan
Molly’s Game
Mudbound

Yabancı Dildeki En iyi Film Dalında Oscar Adayları
A Fantastic Woman ( Şili )
Sevgisiz - Loveless ( Rusya )
Kare - The Square ( İsveç )
Hakaret - The Insult ( Lübnan )
Beden ve Ruh - On Body and Soul ( Macaristan ) 

En İyi Erkek Oyuncu Dalında Oscar Adayları
Daniel Kaluuya - Kapan - Get Out
Gary Oldman, En Karanlık Saat - Darkest Hour
Daniel Day-Lewis - Phantom Thread
Denzel Washington - Roman J. Israel - Esq
Timothée Chalamet - Call Me By Your Name

En İyi Kadın Oyuncu Dalında Oscar Adayları
Saoirse Ronan, Uğur Böceği - Lady Bird 
Margot Robbie - I. Tonya
Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing - Missouri
Meryl Streep - The Post 
Sally Hawkins, Suyun Sesi - The Shape of Water 

En İyi Animasyon Dalında Oscar Adayları
The Boss Baby - Patron Bebek
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent
Coco

En İyi Özgün Şarkı Dalında Oscar Adayları
Mudbound "Mighty River"
Call Me by Your Name "Mystery of Love"
Coco "Remember Me"
Marshall "Stand Up for Something"
Muhteşem Showman - The Greatest Showman "This Is Me"

En İyi Film Müziği Dalında Oscar Adayları
Dunkirk
Phantom Thread
Suyun Sesi - The Shape of Water
Star Wars: Son Jedi - Star Wars : The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing : Missouri

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Dalında Oscar Adayları
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing : Missouri
Richard Jenkins, Suyun Sesi - The Shape of Water
Willem Dafoe - The Florida Project
Christopher Plummer - All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing - Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Dalında Oscar Adayları
Laurie Metcalf : Uğur Böceği - Lady Bird 
Allison Janney : I - Tonya
Mary J. Blige - Mudbound
Octavia Spencer - Suyun Sesi : The Shape of Water 
Lesley Manville - Phantom Thread

En İyi Kurgu Dalında Oscar Adayları
Tam Gaz - Baby Driver
Dunkirk
I - Tonya
Suyun Sesi - The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing : Missouri

En İyi Yapım Tasarım Dalında Oscar Adayları
Güzel ve Çirkin : Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
En Karanlık Saat - Darkest Hour
Dunkirk
Suyun Sesi : The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarım Dalında Oscar Adayları
Güzel ve Çirkin : Beauty and the Beast
Victoria & Abdul
Phantom Thread
Suyun Sesi - The Shape of Water
En Karanlık Saat - The Darkest Hour

En İyi Saç & Makyaj Dalında Oscar Adayları
En Karanlık Saat - Darkest Hour
Mucize - Wonder
Victoria & Abdul

En İyi Görüntü Yönetimi Dalında Oscar Adayları
Blade Runner 2049
En Karanlık Saat - The Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
Suyun Sesi : The Shape of Water

En İyi Görsel Efekt Dalında Oscar Adayları
Blade Runner 2049
Kong: Kafatası Adası - Kong : Skull Island
Galaksinin Koruyucuları 2 : Guardians of the Galaxy Vol. 2
Star Wars: Son Jedi - Star Wars: The Last Jedi
Maymunlar Cehennemi: Savaş : War for the Planet of the Apes 

En İyi Ses Tasarımı Dalında Oscar Adayları
Tam Gaz - Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Suyun Sesi - The Shape of Water
Star Wars: Son Jedi - Star Wars : The Last Jedi 

En İyi Ses Miksajı Dalında Oscar Adayları
Tam Gaz - Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Suyun Sesi - The Shape of Water
Star Wars: Son Jedi - Star Wars : The Last Jedi 

En İyi Belgesel Dalında Oscar Adayları
Abacus: Small Enough to Jail
Faces - Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island
    2018 Oscar Adayları Açıklandı 2018 Oscar Adayları Açıklandı Reviewed by Modarops on Ocak 23, 2018 Rating: 5