YAYIN AKIŞI

[10]

Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye

Havaların soğuması ile birlikte kendinizi daha içe kapanık ve mutsuz mu hissediyorsunuz...
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye
Günlük rutininizdeki birkaç kolay değişiklikle daha enerjik ve mutlu bir kış geçirmeniz mümkün. İşte birkaç ipucu…

1 - Her Şeyin Fotoğrafını Çekmeyi Bırakın
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye
O anı unutmamak için ve özellikle de sosyal medyada paylaşmak için her şeyin fotoğrafını çekiyor olabilirsiniz. Nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim diye düşünmek yerine anın ve yanınızdakilerle birlikte olmanın keyfini çıkarın.

2 - Egzersiz Yapın
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye
Haftada 3 kez egzersiz yapmak depresyona girme riskinizi yüzde 19 azaltıyor. Araştırmacılar günlük hayatını daha hareketli geçiren kişilerin depresyona girme riskinin düşük olduğunun altını çiziyor.

3 - Duruşunuza Önem Verin
Yapılan bir araştırmaya göre günlük hayatınızda başınız dik ve omuzlarınız dik bir şekilde yürümek sadece omurilik sağlığınız için değil, psikolojinizi de iyi yönde etkiliyor. Düşük omuzlarla yürümek sizi daha içe kapanık yapıyor ve olumsuz düşüncelere yoğunlaştırıyor.

4 - Oyalanmayı Bırakın
Önünüzde bitirmeniz gereken bir iş var ancak siz bunu stres yaparak durmadan başka şeylere mi odaklanıyorsunuz? Müzik dinleyin, biraz egzersiz yapın ve işe koyulun! Göreceksiniz işinizi hemen kolayca başarıyla yapacaksınız.

5 - Uyku Düzeninize Dikkat Edin
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye
Gün içinde daha enerjik ve verimli olmak için uykunuzu iyi alın. Akşam 6’dan sonra kahve tüketmemeye gayret gösterin. Eğer uyumakta zorlanıyorsanız nedenlerini düşünün ve gerekirse yardım alın.

6 - Kendinize Zaman Ayırın
Arkadaşlar, aile, işte herkesi mutlu etmeye çabalarken çoğu zaman kendimize zaman ayırmayı unutuyoruz. Bir adım geri atın ve kendinizle yalnız zaman geçirin, kendi istekleriniz ve sizi mutlu eden şeyler üzerine düşünün.

7 - Zaman Zaman Dijital Detoks Yapın
Her dakika telefonumuza bakarak bir şeyleri kaçırmak korkusuyla yaşamak ruh sağlığımızı kötü yönde etkiliyor ve bizi strese sokuyor. Her hafta kendiniz için küçük bir teknolojiden arınma seansı gerçekleştirin. Bir gün boyunca yapmak size zor geliyorsa sadece birkaç saatliğine bile deneyebilirsiniz.

8 - Size Zarar Verin İlişkilerinizi Sonlandırın
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye
Sizi durmadan üzen bir ilişki farkında olmadan özgüveninizi zedeler. Sizi daha kaygılı birine dönüştürerek mutsuzluğa sürükleyebilir. Fikirlerine değer verdiğiniz arkadaşlarınızdan ve ailenizden tavsiye alın ve sizi tüketen ilişkinizi sonlandırın. 

9 - Aynı Anda Çok Şey Yapmaya Çalışmayın
Öğle yemeğinizi yerken aynı anda işle ilgili önemli bir e-posta atmak size çok kolay gelebilir. Ancak kendi ruh sağlığınız için tek bir şey üzerine yoğunlaşın. Kendinizi sıkıştırıp her işi yarım yapmak yerine program yapın, stres yapmadan tek bir iş üzerinde çalışın...

Kaynak : Buseterim.com.tr
Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye Daha Mutlu Bir Kış Geçirmek İçin 9 Tavsiye Reviewed by Modarops on Aralık 06, 2017 Rating: 5