YAYIN AKIŞI

[10]

5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi

Yılın en güzel zamanı! Her yıl olduğu gibi yeni yıldan beklentimiz büyük. Birçoğumuz çoktan kocaman bir yılbaşı ağacını keyifle süsledik...
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Eğer siz hala ağacınızı kurmadıysanız, farklı ve pratik yılbaşı ağacı alternatifleri için Buseterim.com.tr'nin iç mimar yazarı Serra Özbay'ın yazısına göz atın...

1 - Duvar Ağacı
Karşınızda ışıl ışıl duvar ağacı. İç mekanda seçtiğiniz bir duvara iki boyutlu ağacınızı asın. Kartondan veya ahşap çıtalardan yapabilirsiniz. Yeni yıl süsleri ve yılbaşı ışığını da ekleyin.
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Özellikle evinde alan sıkıntısı olanlar, cam ağacını nereye kuracağını düşünenler, duvar ağacını çok sevecek bizden söylemesi.

2 - Salon Çamı
Çevrecilerin tepkisini toplayan yeni yılda çam ağacı kıyımına son verecek gibi görünen bir öneri var sırada. Her yıl süsleme amaçlı kesilen ve iç mekanda kullanmaya uygun olmayan çam fideleri yerine salon camı olarak bilinen "araucaria" bitkisini tercih edebilirsiniz.
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Ev ortamında yetiştirmeye uygun dekoratif iç mekan bitkileri ile evinize biraz yeşil eklemeye ne dersiniz?

3 - Doğal Dokunuşlar
Doğada bulduğunuz ağaç kabukları, kurumuş dallar ve yapraklar ile kendi ağacınızı tasarlayabilirsiniz.
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Kuru dalları birbirine iple bağlayarak, ağacınızın iskeletini oluşturup üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İhtiyacınız olanlar; bir kaç saatlik bir doğa yürüyüşü ve hayal gücünüz.

4 - Bilge Ağaç
En iyi dostumuz kitaplar yılbaşının en farklı ağaç alternatiflerinden.
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Tabii ki yılbaşının olmazsa olmazı yıldızı en tepesine eklemeyi unutmayın.

5 - Merdiven Ağaç
Depodaki ahşap merdiveni çıkarmanın zamanı geldi. Merdivenin basamaklarına bağlayacağınız misina üzerine yılbaşı süslerinizi yerleştirin.
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi
Yılbaşı ışıkları ise yine olmazsa olmaz! İşte pratik yılbaşı ağacınız hazır. Başarı basamaklarını üçer beşer çıkacağınız bir yıl olması dileğiyle...

Yazar : Serra Özbay | İnstagram
Kaynak : Buseterim.com.tr
5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi 5 Pratik Yılbaşı Ağacı Alternatifi Reviewed by Modarops on Aralık 27, 2017 Rating: 5