YAYIN AKIŞI

[10]

Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri

2018 yaklaştıkça planlar yavaş yavaş yapılıyor. Bu sene diğer senelerden farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız yeni yıla Avrupa’da bir şehirde girmeye ne dersiniz...
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
İşte yılbaşı için tercih edebileceğiniz Avrupa’nın 10 şehri sizler içi seçtik :)

1 - BARSELONA-İSPANYA
İspanya’nın ikinci büyük şehri olan Barselona yılbaşına sessiz ve sakin başlasa da gecenin devamında bambaşka oluyor. İspanyollar yeni yıla girerken sokaklarda kurulan uzun sofralarda yemek yiyor ve saatin 12 olmasını bekliyor.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Daha sonra meydanlarda toplanıp çanların çalmasıyla üzüm yemeye başlıyorlar. Siz de değişik geleneklerle yeni yılı karşılamak istiyorsanız tercihinizi Barselona’dan yana kullanabilirsiniz. Saat 12’de meydanlarda olmayı ve çan sesleriyle beraber üzüm yemeyi unutmayın. Çünkü onların inancına göre bu gelenek onlara yeniyılda şans getiriyor...

2 - PRAG-ÇEK CUMHURİYETİ
Yaz kış her mevsim büyüleyici olan ve Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında gösterilen bu şehir özellikle yılbaşı zamanında bambaşka oluyor.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Şehrin tarih kokan sokaklarında gezerek yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya sevgilinizle unutulmayacak bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız masalların şehri Prag en iyi tercihlerden bir tanesi olacaktır. 

3 - PARİS- FRANSA
Fransa’nın başkenti yeni yıl için sizleri bekliyor. Yılbaşı günü Arc de Triomphe ve Place de la Concorde’u birbirine bağlayan Champs-Elysees Caddesi sizlere çok etkileyeceğiniz bir görsel şölen sunuyor.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Dünya’nın en ünlü caddelerinden olan bu cadde ve şehrin diğer bölgelerinde yer alan tarihi yapılar önceden yılbaşı için özel olarak süslenip ışıklandırılıyor. Yeni yıla girdikten 1 saat sonra şehrin simgesi Eyfel Kulesi yılbaşı için özel olarak hazırlanan ışıklandırmayla pırlanta gibi parlıyor olacak. Bu görsel şölene hazır olun.

4 - LAPONYA-FİNLANDİYA
Diğer Avrupa Ülkelerin’den daha farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Laponya tam size göre.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan bu bölgede Kuzey Işıklarını izleyebilir, Noel Baba’nın köyünü ziyaret edebilir ve Ren geyikleriyle beraber çok değişik bir tatil geçirebilirsiniz. Konaklamak için bölgede yer alan buz otellere göz atın.

5 - BERLİN-ALMANYA
Eğer yılbaşında eğlenceye doymak istiyorsanız yeni yıl için adresiniz Berlin olmalı. Çünkü Almanlar yılbaşını coşkuyla karşılıyor.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Yılın son gecesi Berlin’de kimse uyumuyor. Şehirde yürürken sık sık havai fişek gösterileriyle karşılaşabilirsiniz. Meydanlarda dans eden ve şarkı söyleyenleri fazlaca göreceksiniz. Sakın şaşırmayın :)

6 - AMSTERDAM-HOLLANDA
Küçük bir şehir olsa da Avrupa’da yeni yılı en güzel kutlayan şehirlerden bir tanesi de Amsterdam.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Şehirde bulunan restoranlar ve barlar o gece dolup taşıyor. Gece yarısı yaklaşırken bütün şehir köprülere yöneliyor ve havai fişek gösterisini izliyor. Bu gösterileri izledikten sonra Müze Meydanı’na gitmeyi unutmayın. Çünkü sabaha kadar sürecek olan yeni yıl partisi bu yılbaşınızı unutulmaz yapacak.

7 - LONDRA-İNGİLTERE
Londra’da yılbaşı dendiğinde herkesin aklına Big Ben gelir. Sizde yılbaşını bu şehirde geçirmek istiyorsanız yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleşecek 8 dakikalık havai fişek şovuna hazır olun.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Şehrin neresinde olursanız olun bu muhteşem gösteri tüm gökyüzünü aydınlatacak. Yeni yılın heyecanını şehrin her yerinde hissedeceksiniz.

8 - ROMA-İTALYA
Tarih kokan bu şehirde dans ederek ve şarkı söyleyerek yeni yıla gireceksiniz. Dilerseniz saatler 12’yi gösterdiğinde şehirdeki havai fişek gösterilerini dağıtılan İtalyan şampanyası Prosecco eşliğinde izleyip romantik bir yılbaşı geçirebilirsiniz.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Avrupa’da her şehirde yapılan sokak partileri Roma’da da oldukça ünlü. Sokak sokak gezerek değişik partilere katılabilirsiniz. Hem romantik hem de eğlenceli bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız bu sene rotanız Roma!

9 - REYKAVİK-İZLANDA
Diğer Avrupa ülkelerinden biraz daha farklı bir kutlama istiyorsanız bu deneyimi İzlanda’da yaşayabilirsiniz.
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Güneşin batmasıyla yakılan ateşle birlikte Kuzeyv Işıklarını izleyebilirsiniz. Ayrıca yeni yıla girerken bu ışıklar eşliğinde havai fişek gösterisi izlemek diğer ülkelerde yaşayamayacağınız bir başka bir deneyim.

10 - İBİZA-İSPANYA
İbiza ne kadar yazlık bir yer olarak bilinse de yılbaşı gecelerinin bu şehirde oldukça eğlenceli geçtiğini biliyor muydunuz?
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri
Eğer sabahlara kadar eğleneceğiniz bir yılbaşı gecesi hayal ediyorsanız doğru adrestesiniz. Dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan bu şehir size bütün eğlence imkanlarını sağlıyor. Unutulmayacak bir yılbaşı istiyorsanız İbiza sizi bekliyor...

Kaynak : Buseterim.com.tr
Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri Büyülü Bir Yılbaşı İçin 10 Avrupa Şehri Reviewed by Modarops on Kasım 29, 2017 Rating: 5