YAYIN AKIŞI

[10]

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj bazını hem cilt bakımı hem de kozmetik ürünü olarak düşünebilirsiniz. Cildi nemlendirir ve makyajınız için yumuşak bir cilt oluşturmaya yardımcı olur. Peki sizce makyaj bazı gerçekten gerekli mi?
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Bazı makyaj sanatçıları iyi bir nemlendiricinin baz yerine kullanabileceğine inanıyor. Ancak doğal bir cilt elde etmek için baz kullanmanız gerekebilir.

Makyaj bazı cildin yüzeyini düzleştirerek makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı oluyor. Makyaj bazı cildiniz üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturuyor. Makyaj bazını güneş kremi sürdükten hemen sonra ve fondöten sürmeden önce uygulayın. Böylelikle sürdüğünüz cilt bakım ürünleri cildinizden akma yapmaz. Ve unutmayın profesyonel makyaj sanatçıları da nemlendirilmiş bir cildin makyaj için en iyi temel olduğunu söylüyor.

Ayrıca cilt tipinize göre makyaj bazı (primer) seçmeniz oldukça önemli. İşte cilt tipine göre makyaj bazları...

1 - Kuru Ciltler
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Kuru ciltler için nemlendirici baz  ve nemlendirici spreyleri kullanabilirsiniz. Laura Mercier Hydrating Foundation Primer gibi bir ürün deneyin.
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Daha doğal  bir görünüm elde etmek için doğrudan fondötenle karıştırın. Smashbox markasının Photo Finish Hydrating Foundation Primer’da kuru ciltler için uygun olan bir başka makyaj bazı.

2 - Cansız Ciltler
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Cansız ciltler için aydınlatıcı bir baz kullanın. Aydınlatıcı bir pudra kullanmadan tüm cildinizde aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız aydınlatmaya yarayan bir makyaj bazı işe yarayabilir. Estee Lauder Illuminating Perfecting Primer’ı deneyebilirsiniz.
Daha uygun fiyatlarda ise Flormar’ın Illuminating Primer Make-up Base’i yine cansız ciltler için uygun. Unutmayın makyaj bazı sadece makyaj öncesi kullanacağınız bir ürün değil. Cildinize hafif bir parlaklık kazandırmak için fondöten kullanmadığınız günlerde de kullanabilirsiniz...

3 - Yağlı Ciltler
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Eğer yağlı bir  cildiniz varsa matlaştırıcı bir baz kullanmaya çalışın. Make Up For Ever Step Skin Equalizer Mattifying Primer gibi bir ürün işinize yarayabilir.
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Bazın yanı sıra, makyaj uyguladıktan sonra Urban Decay De-Slick Oil-Control Makeup Setting Sprey ürününü kullanarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz...

4 - Kolay Kızaran Ciltler
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Kızarık ciltler için renk düzeltici bir baz cilt tonunu eşitlemede yardımcı olur. Kızarıklıklara karşı koymak için yeşil alt tonlara sahip bir baz kullanın.
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?
NYX Color Corrcting Liquid Primer’ın yeşil rengi kızarık ciltler için üretilmiş bir makyaj bazı. Bunun yanı sıra Dermalogica markasının Redness Relief Primer’ı da kullanabiliceğiniz bir başka ürün...

Kaynak : Buseterim.com.tr
Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır? Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır? Reviewed by Modarops on Ekim 24, 2017 Rating: 5