YAYIN AKIŞI

[10]

Spor Salonuna Gitmeden Egzersiz Yapmanın 7 Yolu

Kendimiz dahil etrafımızdaki birçok insan spor salonuna gidememekten, yeterli vaktinin olmamasından şikayetçi. Spor yapmayı her zaman bir sonraki güne bırakıyoruz...
Spor Salonuna Gitmeden Egzersiz Yapmanin 7 Yolu
Fakat günlük hayatınızda birkaç alışkanlığınızı değiştirerek spor salonuna gitmeden egzersiz yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

1. Güne Hazırlanırken Kendinizi Zorlayın
Her sabah dişlerimizi fırçalayıp, saçımızı yapıyoruz. Günlük sabah rutininin içindeki bu aktiviteleri yürüyerek, tek bacağınızın üstünde durarak ve hatta squad yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yürümeyi Sevin
Bir yerden ötekine yetişirken yürümeyi tercih edin. Yavaş tempoda 5 dakikalık bir yürüyüş 13 kalori yakıyor. Hızlı tempoda giderseniz bu sayı 20 kaloriye kadar çıkıyor. O yüzden banyoya bile gidecekseniz koşmayı deneyebilirsiniz!

3. İneceğiniz Duraktan Önce İnin
Gideceğiniz yerden bir durak erken inip yürümek, yürüme alışkanlığınızı geliştirecek ve sağlığınıza çok daha iyi gelecektir. Hızlı tempoda 10 dakikalık bir yürüyüş 41 kalori yakabilir.

4. Uzağa Park Edin
İşe veya okula arabayla gidiyorsunuz, arabanızı gideceğiniz yerin otoparkına park etmek yerine biraz uzak mesafeye park edin. İşinize geç kalmadığınız sürece her zaman yararınıza olacaktır.

5. Asansör Yerine merdiven Tercih Edin.
Sadece merdivenleri çıkmak bile harika bir günlük egzersiz olacaktır. Sadece beş dakikalık bir merdiven tırmanışı 48 kaloriye kadar yakabilir. Özellikle çok katlı ofiste çalışıyorsanız, bu yöntem çok işinize yarayacak.

6. Öğle Arasında Masanızdan Ayrılın
Yemeğinizi sipariş etmek yerine dışarı çıkıp yemeyi tercih edin. Temiz hava, günün geri kalanında daha iyi bir ruh hali sağlarken, sağlığınıza da iyi gelecektir.

7. Telefonla Konuşurken Hareket Edin
Gün içinde sayısız telefon görüşmesi yapıyorsunuz, peki ya bunları hareket ederken yapsaydınız? Sadece ayakta durmak bile vücudunuzun kan dolaşımını hızlandıracaktır. 20 dakikalık bir telefon konuşmasında orta dereceli bir tempoda 71 kalori yakabilirsiniz...
Spor Salonuna Gitmeden Egzersiz Yapmanın 7 Yolu Spor Salonuna Gitmeden Egzersiz Yapmanın 7 Yolu Reviewed by Modarops on Ağustos 22, 2017 Rating: 5