YAYIN AKIŞI

[10]

Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?

Her ne kadar yağlı bir saç tipine sahip olsanız da günlük rutininizdeki bazı uygulamalar saçlarınızın daha hızlı yağlanmasına neden olabilir...
Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?
Sizinle paylaşacağımız bu 6 maddeye uyarsanız çabuk yağlanan saçların önüne geçebilirsiniz.

1 - Saçınıza Çok Sık Dokunmak
Tıpkı yüzünüzü çok sık ellemek gibi saçınızla da durmadan oynamak parmak uçlarınızdaki yağları saç tellerinize ve köküne geçirir. 

2 - Saçınızı Çok Sık Yıkamak
Saçınızdaki yağı arındırmak için çareyi sık sık yıkamakta bulmuş olabilirsiniz. Ancak yanlış yoldasınız! Saçınızı her gün şampuanlamak saç derinizdeki doğal yağ dengesini bozar, saçınız yağdan arınmak yerine daha fazla yağ üretmeye başlar. Saçınızı haftada 2-3 kez şampuanla yıkamaya çalışın.

3 - Fazla Saç Kremi Kullanmak
Saç tipinize uygun olmayan saç kremleri ağırlık yapabilir. Saç kremini tam durulamamak ya da tüm saçınıza uygulamaya çalışmak saçı çabuk yağlandıran diğer etkenler arasındadır.

4 - Saçınızı Çok Taramak
Saçınızı çok taramak yağ üretimini harekete geçirir. Başta saçınız parlak gibi görünse de çok kısa sürede geride yağlı bir görünüm kalır.

5 - Saç Fırçanız Kirli Olması
Fırçanızda biriken şekillendirici ürün artıkları, toz ve saç telleri saçınızın hızlı yağlanmasına sebep olabilir. Fırçanızı belli aralıklarla temizlemeyi alışkanlık haline getirin.

6 - Yanlış Ürünler Kullanmak
Her zaman saç tipinize uygun ürünler kullanın. Eğer gerçekten çok hızlı yağlanan saçlara sahipseniz hafif formüllü ürünler tercih edin, nem ve parlaklık vaat eden ürünlerden kaçının...

Kaynak : Buseterim.com.tr
Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor? Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor? Reviewed by Modarops on Ağustos 24, 2017 Rating: 5