YAYIN AKIŞI

[10]

Kahvenin Bilmediğiniz 5 Özelliği

Kahvenin sabahları bizi uyanık tutmasının dışında birbirinden farklı kullanım şekillerinin olduğunu biliyor muydunuz?
Kahvenin Bilmediğiniz 5 Özelliği
Arta kalan kahvenizi ya da kahve artıklarını sakın çöpe atmayın! İşte kahvenin birbirinden farklı kullanım alanları...

1 - Bitkilerinize Gübre
Kahve artıklarını, telvesini saksıdaki bitkilerinizin dibine koyarak böcekleri uzak tutmuş olursunuz. Ayrıca yine kahve kalıntılarını toprakla birlikte karıştırmak bitkinize büyümesi için gerekli nitrojen ve potasyum gibi besleyici maddeleri sağlayacaktır.

2 - Kahve Metabolizmayı Hızlandırır
Yoğun bir spor programının ardından bir fincan kahve içmek metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakımını devam ettirir. Tabii şekersiz olduğunu unutmamak gerekir!

3 - Kahveden Buzlar
Havaların ısınmasıyla soğuk, buzlu kahve sezonu açıldı! Ancak kahvenizdeki buzların erimesiyle kahvenin tadının bozulmasında şikayetçi olanlara bir tavsiyemiz var. Buz kalıplarınızın içine kalan filtre kahvenizi koyarak dondurun. Bir sonraki soğuk kahve keyfinizde kahveli buzlarınızı kullanın.

4 - Doğal Koku
Kahve artıklarını bir kavanozun içine koyarak buzdolabınıza yerleştirin. Buzdolabınızda zamanla oluşan kötü kokuları bu kavanozun içindeki kahve yok edecektir. Bellirli aralıklarla kabın içindeki kahveyi değiştirmeyi unutmayın.

5 - Doğal Yüz Ve Vücut Temizleyici
Arta kalan kahve telvesinin içine zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ekleyin. Dilerseniz yüzünüze sürün dilerseniz vücudunuza…  Ilık suyla durulayın. Arındırıcı etkisiyle vücudunuzu dinçleştirecek...
Kahvenin Bilmediğiniz 5 Özelliği Kahvenin Bilmediğiniz 5 Özelliği Reviewed by Modarops on Ağustos 07, 2017 Rating: 5